Sustainability at Jotex - Partners
 zrownowazonyrozwoj wspolpraca

Jotex współpracuje z wieloma organizacjami, których certyfikaty zapewniają, że nasze produkty spełniają najwyższe wymagania i zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony oraz łatwy do prześledzenia - dzięki czemu oferujemy bogatą ofertę produktów wytworzonych w sposób przyjazny dla środowiska i człowieka.

Każdy certyfikat wiąże się z przestrzeganiem określonych zasad, wszystkie jednak łączy to, że certyfikowane produkty muszą przejść kontrole i inspekcje oraz spełnić szereg wymogów stawianych przez jednostkę certyfikującą.

ZRÓWNOWAŻONE DOSTAWY

Jotex pragnie ułatwić swoim Klientom dokonania odpowiedzialnego wyboru, który pozwoli im stworzyć dom przyjazny dla środowiska, z którego będą dumni. Każda dostawa produktu ze sklepu internetowego ma wpływ na nasze środowisko, ponieważ przyczynia się do emisji dwutlenku węgla i pozostawia po sobie ślad węglowy. Dokładamy wszelkich starań, aby sprzedaż internetowa stała się bardziej przyjazna dla środowiska, dlatego równoważymy emisję gazów cieplarnianych wytwarzanych wskutek wysyłki każdego zamówienia z naszego magazynu. Jest to inwestycja w zrównoważony rozwój, która nie naraża naszych klientów na dodatkowe opłaty, bez względu na wybrany przez nich rodzaj dostawy.

CO OZNACZA RÓWNOWAŻENIE EMISJI GAZÓW?

Współpracujemy z organizacją Tricorona Climate Partner, która od 2006 roku aktywnie angażuje się w inicjatywy na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Nasza działalność związana z rekompensatą klimatyczną oznacza, że bierzemy odpowiedzialność za ślad węglowy, który pozostawiamy w środowisku i udzielamy finansowego wsparcia certyfikowanym projektom klimatycznym w takim stopniu, aby zrekompensować emisję gazów przez nas wytwarzanych. W ten sposób zmniejszamy emisję dwutlenku węgla w krajach rozwijających się i przyczyniamy się do pozytywnego rozwoju społecznego i gospodarczego krajów objętych projektami klimatycznymi.