Sustainability at Jotex - Partners
 zrownowazonyrozwoj wspolpraca

Chcemy, aby nasi klienci byli dumni ze swoich domów — nie tylko z ich wyglądu, ale również tego, jak wpływają na nasz świat. Dlatego stawiamy na świadomie zaprojektowane produkty i procesy produkcyjne, aby zapewnić lepszą przyszłość zarówno dla środowiska, jak i ludzi oraz umożliwić każdej osobie urządzenie domu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

ZRÓWNOWAŻONE DOSTAWY

Jotex pragnie ułatwić swoim Klientom dokonania odpowiedzialnego wyboru, który pozwoli im stworzyć dom przyjazny dla środowiska, z którego będą dumni. Każda dostawa produktu ze sklepu internetowego ma wpływ na nasze środowisko, ponieważ przyczynia się do emisji dwutlenku węgla i pozostawia po sobie ślad węglowy. Dokładamy wszelkich starań, aby sprzedaż internetowa stała się bardziej przyjazna dla środowiska, dlatego równoważymy emisję gazów cieplarnianych wytwarzanych wskutek wysyłki każdego zamówienia z naszego magazynu. Jest to inwestycja w zrównoważony rozwój, która nie naraża naszych klientów na dodatkowe opłaty, bez względu na wybrany przez nich rodzaj dostawy.

CO OZNACZA RÓWNOWAŻENIE EMISJI GAZÓW?

Współpracujemy z organizacją Tricorona Climate Partner, która od 2006 roku aktywnie angażuje się w inicjatywy na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Nasza działalność związana z rekompensatą klimatyczną oznacza, że bierzemy odpowiedzialność za ślad węglowy, który pozostawiamy w środowisku i udzielamy finansowego wsparcia certyfikowanym projektom klimatycznym w takim stopniu, aby zrekompensować emisję gazów przez nas wytwarzanych. W ten sposób zmniejszamy emisję dwutlenku węgla w krajach rozwijających się i przyczyniamy się do pozytywnego rozwoju społecznego i gospodarczego krajów objętych projektami klimatycznymi.