history

O Jotex


Jotex to skandynawska marka wnętrzarska ze Szwecji, która oferuje osobiste i autentyczne produkty, aby umożliwić każdemu dekorację wnętrz w indywidualnym stylu. Czerpiąc inspirację z międzynarodowych domów mody, tożsamość Jotexopiera się na nowoczesnym designie z odważnymi akcentami w połączeniu z surową nordycką estetyką.

 history

Wszystko zaczęło się od zasłony


Nasza historia zaczyna się w 1963 roku w rodzinnym domu Svena-Åke Johanssona w Gnosjö. Dorastając, z fascynacją odkrył, że czasami wystarczy wymienić zasłony, aby całkowicie odmienić atmosferę w domu. Gdy przez okna do wnętrza wlało się światło słoneczne, zobaczył, jak ładnych kolorów nabrały tekstylia - tak narodził się pomysł, aby stworzyć firmę Jotex specjalizującą się w zasłonach.

 history

Od sprzedaży wysyłkowej po międzynarodowy handel elektroniczny


Aby rozpocząć działalność, Johansson stworzył katalog produktów, który został wysłany do wszystkich mieszkańców w okolicy. Katalog natychmiast stał się popularny i wniósł radość w codzienne życie ludzi, którzy mogli odkrywać nowości ze świata designu. Po kilku udanych latach i rozwinięciu oferty, w 1997 roku powstała strona internetowa firmy, a sprzedaż wysyłkową zastąpił handel elektroniczny. Obecnie Jotexdziała na ośmiu rynkach w Europie, ale wciąż jest małą firmą, zatrudniającą około 30 pracowników, która marzy o tym, aby zostać wiodącym dostawcą artykułów związanych z wystrojem wnętrz.