Design ma związek z ewolucją. Z ciągłym rozwojem, upiększaniem i ulepszaniem istniejących form. To właśnie ten aspekt tworzenia jest największą inspiracją w pracach nagradzanego architekta, Andreasa Martin-Löfa. Efektem jego ostatniego projektu jest seria mebli ogrodowych ASPVIK, stworzonych specjalnie dla Jotex.

 inspiracja editorials wspolpraca andreas martin lof

ASPVIK - TWORZONA OD TRZECH POKOLEŃ

Wszystko zaczęło się od marzenia o projektowaniu mebli. Kiedy Andreas Martin-Löf nie został przyjęty do szkoły designu Konstfack, postanowił ubiegać się o miejsce na największej szwedzkiej Politechnice, KTH, na kierunku architektura. Andreas zajmuje się projektowaniem od 2004 roku a jego miłość do tworzenia mebli pozostaje niezmienna - Można to łatwo zauważyć w serii mebli ogrodowych ASPVIK, które zaprojektował specjalnie dla Jotex.

Źródłem inspiracji dla serii ASPVIK jest letnia rezydencja w Värmdö niedaleko Sztokholmu, o tej samej nazwie, co miejscowość, w której się znajduje. Dom kupili jego dziadkowie na początku lat 50-tych. Znajdował się w nim zestaw mebli rattanowych, w których Andreas Martin-Löf znalazł inspirację tworząc swoją nową kolekcję.

Tak jak każdy jego projekt, seria ASPVIK odznacza się surowymi detalami zestawionymi z naturalnym materiałem. Przy użyciu tylko trzech elementów, solidnej szwedzkiej sosny pomalowanej ciemną bejcą, płótna i piaskowca Andreas Martin-Löf przeobraził serię ASPVIK w ikonę przyszłości. Teraz meble z serii ASPVIK mogą wprowadzić się do Ciebie.